כולל מחשבה למעשה - מיזם חזרות !!!

בסייעתא דשמייא החל משבוע הבא ביום ראשון יתחילו האברכים במסגרת הכולל שיעורי חזרה על כל הנלמד מיום היווסד הכולל ועד עתה.

המיזם התעורר בעקבות רצון של אברכי הכולל לשמר את מה שלמדו במשך השנים ולא חלילה לשכוח תלמודם.

"הרגשנו שחבל לנו לאבד את כל הלכות "איסור והיתר" שלמדנו והשקענו בלימודינו במשך כל כך הרבה זמן " אומר אחד מאברכי הכולל, "אמת הדבר כי זיכנו הקב"ה ובמבחנים של הרבנות הראשית לישראל היתה הצלחה מסעירה וממוצע הציונים של הכולל עמד על למעלה מ 90 אחוז אך עתה כשאנחנו כבר עסוקים בלכבוש את היעד הבא ולשחזר את ההצלחה גם בהלכות שבת אנו חוששים שמא ייאבד לנו מה שהשקענו בו רבות כל כך" הוא מוסיף

אחד מהאתגרים המרכזיים היה למצוא זמן למסירת השיעורים מאחר וכל היום עסוקים כל אברכי הכולל ללא יוצא מן הכלל בחזרה על הלכות שבת לא נמצא זמן מתאים ללימוד הלכות איסור והיתר.

לאחר מחשבה רבה ובהתייעצות עם ראשי הכולל הרב יהודה בוטרמן והרב אלדד בוטרמן החליטו אברכי הכולל מרצונם האישי לוותר על כמחצית מזמן ארוחת הצהריים שלהם [הקצרה גם כך עקב סדר יומם העמוס חזרות] ובזמן זה יעשו ביניהם האברכים תורנות במסירת שיעורי החזרה.

שיעורי החזרה ימסרו באופן מתומצת ויקיפו בקצרה את כל פסיקת הפוסקים בהלכות איסור והיתר כמו כן על מנת שיישמר הדבר עוד ייערכו מבחני חזרה פעם בחודש על הנלמד בשיעורים.

שיעורי החזרה יעלו מדי יום בעזרת השם לאתר על מנת שכל הרוצה לשמוע את השיעור בארץ ומחוצה לה יוכל ללמוד ואף להשתתף באופן וירטואלי בשיעורים ע"י האתר. 

כל המעוניין להקדיש את מיזם חשוב זה על שם אחד מקרוביו ובזאת ינציח את המיזם על שמם [וכבר ידוע לכל הוא שאין זכות לנפטר ועילוי נשמה גדולה מזו] יכול ליצור קשר עם עם מייסד וראש הכולל הרב יהודה בוטרמן או לחילופין לשלוח הודעה למייל של הכולל הרשום בסוף הכתבה וניצור עימו קשר.

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

לוח ארועים

ספטמבר 2023
אלול התשפג תשרי התשפד
א ב ג ד ה ו ש
27 28 29 30 31 1
טו
2
טז
3
יז
4
יח
5
יט
6
כ
7
כא
8
כב
9
כג
10
כד
11
כה
12
כו
13
כז
14
כח
15
כט
16
א
17
ב
18
ג
19
ד
20
ה
21
ו
22
ז
23
ח
24
ט
25
י
26
יא
27
יב
28
יג
29
יד
30
טו

הרשמה לעלון

ההרשמה חינם