כולל מחשבה למעשה - חדשות ואירועים

בסייעתא דשמייא החל משבוע הבא ביום ראשון יתחילו האברכים במסגרת הכולל שיעורי חזרה על כל הנלמד מיום היווסד הכולל ועד עתה.

המיזם התעורר בעקבות רצון של אברכי הכולל לשמר את מה שלמדו במשך השנים ולא חלילה לשכוח תלמודם.

"הרגשנו שחבל לנו לאבד את כל הלכות "איסור והיתר" שלמדנו והשקענו בלימודינו במשך כל כך הרבה זמן " אומר אחד מאברכי הכולל, "אמת הדבר כי זיכנו הקב"ה ובמבחנים של הרבנות הראשית לישראל היתה הצלחה מסעירה וממוצע הציונים של הכולל עמד על למעלה מ 90 אחוז אך עתה כשאנחנו כבר עסוקים בלכבוש את היעד הבא ולשחזר את ההצלחה גם בהלכות שבת אנו חוששים שמא ייאבד לנו מה שהשקענו בו רבות כל כך" הוא מוסיף

אחד מהאתגרים המרכזיים היה למצוא זמן למסירת השיעורים מאחר וכל היום עסוקים כל אברכי הכולל ללא יוצא מן הכלל בחזרה על הלכות שבת לא נמצא זמן מתאים ללימוד הלכות איסור והיתר.

לאחר מחשבה רבה ובהתייעצות עם ראשי הכולל הרב יהודה בוטרמן והרב אלדד בוטרמן החליטו אברכי הכולל מרצונם האישי לוותר על כמחצית מזמן ארוחת הצהריים שלהם [הקצרה גם כך עקב סדר יומם העמוס חזרות] ובזמן זה יעשו ביניהם האברכים תורנות במסירת שיעורי החזרה.

שיעורי החזרה ימסרו באופן מתומצת ויקיפו בקצרה את כל פסיקת הפוסקים בהלכות איסור והיתר כמו כן על מנת שיישמר הדבר עוד ייערכו מבחני חזרה פעם בחודש על הנלמד בשיעורים.

שיעורי החזרה יעלו מדי יום בעזרת השם לאתר על מנת שכל הרוצה לשמוע את השיעור בארץ ומחוצה לה יוכל ללמוד ואף להשתתף באופן וירטואלי בשיעורים ע"י האתר. 

כל המעוניין להקדיש את מיזם חשוב זה על שם אחד מקרוביו ובזאת ינציח את המיזם על שמם [וכבר ידוע לכל הוא שאין זכות לנפטר ועילוי נשמה גדולה מזו] יכול ליצור קשר עם עם מייסד וראש הכולל הרב יהודה בוטרמן או לחילופין לשלוח הודעה למייל של הכולל הרשום בסוף הכתבה וניצור עימו קשר.

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

אתמול [יום ד'] בפתח השיעור השבועי בלימודי מחשבה ופנימיות התורה מאת מייסד וראש הכולל הרב יהודה בוטרמן נערכה ההגרלה לכל התורמים אשר תרמו ביום ההתרמה הגדול תרומה לכולל על סך 150 שקל לכל הפחות.

בפתח דבריו הודה ראש הכולל הרב יהודה בוטרמן לכל התורמים אשר שותפים בזכות הגדולה של החזקת הכולל והוסיף מעניין פרשת השבוע פרשת "תרומה" שרואים אנו את נדיבות הלב שהיתה לכל ישראל על מנת להיות שותפים ולקחת חלק בהקמת המשכן ובעווניתנו הרבים אנו שלא זכינו עדיין לבניין בית המקדש בימינו לא נותר לנו אלא לקחת חלק בבית המקדש שנותר לנו. ואין ספק שהדבר הכי קדוש והכי קרוב לבית המקדש בימינו אלו לומדי התורה אשר הוגים בתורת משה יומם וליל כפשוטו.

לאחר מכן ערך הרב את ההגרלה והזוכה המאושר אשר זכה בהגרלה הינו "הרב חיים גוטמן" מאלעד.

הזוכה קיבל הודעה עוד באותו יום ומסר את הודאתו והוסיף כי מלבד שהוא שמח על הזכייה הוא בעיקר שמח על הזכות שניתנה לו לקחת חלק במפעל הגדול של הכולל.

רבני הכולל רוצים להודות בזאת לכל מי שזכה ולקח  חלק והשתתף בהתרמה ולברכם בברכת "והריקותי לכם ברכה עד בלי די"

 

בעזרת השבוע ביום רביעי ראש חודש אדר א' תתקים ההגרלה על סוף שבוע זוגי במלון מפואר לכל התורמים שתרמו ביום ההתרמה הגדול שהיה.

כל מי שמעוניין לתרום ולקחת חלק במפעל הגדול להוראת ההלכה יוכל עדיין להיכנס להגרלה עד יום שלישי הקרוב.

אפשר לתרום דרך אתר זה או לחילופין אפשר להתקשר למספר 0587893595.

הכניסה להגרלה היא מ-150 שקל ומעלה.

מהרו לקחת חלק.

בעז"ה ביום רביעי א מר חשוון יתחיל זמן בהיכל הכולל, ימשיכו ללמוד הלכות שבת.

בהצלחה

לוח ארועים

יוני 2024
אייר סיון התשפד
א ב ג ד ה ו ש
26 27 28 29 30 31 1
כד
2
כה
3
כו
4
כז
5
כח
6
כט
7
א
8
ב
9
ג
10
ד
11
ה
12
ו
13
ז
14
ח
15
ט
16
י
17
יא
18
יב
19
יג
20
יד
21
טו
22
טז
23
יז
24
יח
25
יט
26
כ
27
כא
28
כב
29
כג
30
כד
1 2 3 4 5 6

הרשמה לעלון

ההרשמה חינם